Actualitat

Notícies

03-09-2017

Èxit de la III Travessia Tàrraco Aigües Obertes

Aquest diumenge 3 de setembre, s'ha celebrat la 3era. edició de la Travessia Tàrraco Aigües Obertes que transcorre per cinc platges de la ciutat de Tarragona: la Platja Llarga, Capellans, la Savinosa, l'Arrabasada i el Miracle.

La prova ha superat la participació de l'any passat (160 participants) i ha arribat als 200 inscrits provinents de diferents clubs de Catalunya: CN Sabadell, CN Terrassa, Atlètic-Barceloneta, CN Igualada, CN Cervera, CN L'Hospitalet, CN Cambrils, CN Tàrrega, CN Jerez, DiverSport, Radikal Swim, CN Sant Andreu, CN Vilafranca, CN Rivalia, CN Reus Ploms, CN Benicarló, CN San Adrià, CN Castellet, CN Minorisa... un fet que ha millorat amb escreix l'anterior edició. La travessia que forma part del Circuit català puntuable de Catalunya Nedant, ha estat organitzada pel Club Natació Tàrraco, ha comptat amb la col·laboració del Club de Vela Platja Llarga i del Club Nàutic de Tarragona i, amb el suport de la Diputació de Tarragona i de l'Ajuntament de Tarragona.

El guanyador de la classificació general masculí ha estat Jordi Romero Temporal, del CN Castellet amb 48:04 minuts, el segon classificat, Mario Guillén Martinez del CN Terrassa amb 48:26 minuts i el tercer, Nemo Remesar Aguilar del Club Natació Atlètic-Barceloneta. La classificació general femení ha estat encapçalada per Laura Rodríguez del CN Igualada amb 50:04 minuts, seguida de Mireia Gómez Albareda del CN Sabadell i, tercera classificada, Sabina Martínez del CN Tàrraco.

Per categories:
Infantil Masculí: en 1er lloc, Pau Sumoy amb 56:32 minuts; en 2n lloc Juan González amb 1:01:09 i Iago Manuel Sparano amb 1:06:26 minuts, tots del CN Tàrraco.
Infantil Femení: en 1er lloc, Laura Rodríguez amb 50:04 minuts del CN Igualada; en 2n lloc, Queralt Velasco amb 55:32 del CN Terrassa i, Janna Blaya amb 55:46 del CN Igualada.
Junior Masculí: en 1er lloc, Gerard Velasco del CN Terrassa amb 55:47 minuts i en 2n lloc, Carles Coll amb 1:07:05 del CN Tàrraco.
Junior Femení: en 1er lloc, Marta Romero amb 1:03:37 del CN Tàrraco.
Absoluts Masculins: en 1er lloc, Jordi Romero Temporal, del CN Castellet; en 2n lloc, Jordi Bosch Planas del CN Terrassa amb 49:21 i Joel Bertran amb 58:21 minuts del CN Sant Andreu.
Absoluts Femenins: en 1er lloc, Ainhoa Benavente del CN Cervera amb 58:23 minuts i en 2n lloc, Anna Subirana amb 1:01:30 i Alicia Seglar amb 1:12:45.
Màsters A masculins: en 1er lloc, Mario Guillén del CN Terrassa amb 48:26; en 2n lloc, Nemo Remesar del CN Atlètic-Barceloneta i David Pujol amb 48:38 minuts del CN Vilafranca.
Màsters A femenins: en 1er lloc, Mireia Gómez del CN Sabadell amb 50:21; en 2n lloc, Sabina Martínez del CN Tàrraco i tercer, Gemma Zapater amb un temps de 58:58 del CN Tàrraco.
Màsters B masculins: en 1er lloc, Felix Parrilla del CN Sabadell amb 52:30; en 2n lloc, Oscar Corominas de Swim Emotions amb 52:33 minuts i Miguel Febrer amb 54:07 minuts del CN Benicarló.
Màsters B femenins: en 1er lloc, Maria Fiol amb 55:49 (llicència independent AAOO); en 2n lloc, Eva Inglada del CN Tàrraco amb 1:06:13 minuts i Helena del Pozo amb 01:12:34 minuts del CN Sabadell.
Màsters C masculins: en 1er lloc, Ferran Arce amb 54:04; en 2n lloc, Jordi Cervera del CN Reus Ploms amb 56:03 minuts i Aleix Duran amb 01:02:01 minuts del CN Tàrraco.
Màsters C femenins: en 1er lloc, Claustre Duran amb 1:07:05 i en 2n lloc, Rosa Ayxendri amb 1:19:45 minuts, ambdues del CN Tàrraco.
Màsters D masculins: en 1er lloc, Ramon Grago amb 01:04:48 de la Fundació Claror.

Els guanyadors de la travessia social OPEN (no federats) han estat, en categoria masculina: Alex Adame Vidiella amb 56:21 minuts, Marcos Tortosa del CN Tàrraco amb 56:28 minuts i Jordi Garcia del CN Tàrraco amb 59:16 minuts. En quant a la categoria femenina, no federats, ha guanyat Blanca Cartanyà amb 1:00:41; Sandra Gutiérrez amb 1:06:10 i Kistiñe Vivanco 1:08:13.

En quant a la travessia petita, de 800m que ha començat i acabat al Miracle, els guanyadors han estat: en primer lloc, Bruno Salas amb 8:12 del CN Cambrils; segon lloc per a Jordi Manel Baz amb 8:28 minuts del CN Tàrraco i, tercer, Andés Lucian amb 8:45 minuts del CN Cambrils. En quant les noies, la primera ha estat la Mireia Gatnau del CN Cervera amb un temps de 8:16, seguida d'Abril Rius del CN Tàrraco amb 8:29 minuts i Paula Francés del CN Tàrraco amb 8:31.

Per categories:
Prebenjamí Femení: en 1er lloc, Ona Rosell amb 11:48; en 2n lloc, Marta Pardillos amb 16:03 i la tercera classificada ha estat Martina Carrasco amb temps de 16:40, totes del del CN Tàrraco.
Benjami Masculí: en 1er lloc, Lautaro Nehuen Sparano amb 8:49 del CN Tàrraco; en 2n lloc, Eudald Tosquella amb 9:03 del CN Tàrrega, i Dídac Garcia del CN Tàrraco amb un temps de 10:09 minuts.
Benjamí Femení: en 1er lloc, Lucía González amb 8:32; en 2n lloc, Agnès Rius amb 9:13, ambdues del CN Tàrraco, i la tercera classificada ha estat Jèssica Rodríguez del CN Igualada amb un temps de 9:16 minuts.
Aleví Masculí: en 1er lloc, Bruno Salas del CN Cambrils; en 2n lloc, Jordi Manel Baz del CN Tàrraco, i el tercer classificat Andrés Lucian del CN Cambrils.
Aleví Femení: en 1er lloc, Mireia Gatnau del CN Cervera; en 2n lloc, Abril Rius del CN Tàrraco, i la tercera classificada Paula Francés del CN Tàrraco.
Dels adults que també feien la travessa petita, de 800m, com a iniciació en Aigües Obertes, OPEN (no federats), la classificació ha estat la següent:
Classificació masculina: en 1er lloc, Dídac Sirvent amb 8:14 minuts; en 2n lloc, Lluis Maria Duran amb 9:28 del CN Tàrraco, i el tercer classificat Francesc Ferrus amb 9:44.
Classificació femenina: en 1er lloc, Cristina Rodríguez amb 9:23 minuts; en 2n lloc, Maribel Martínez amb 10:14 de DiverSport, i la tercera classificada, Maria Méndez amb 10:17.

El temps i la mar han acompanyat durant tota la jornada, fent un mestral suau que ha estat perfecte pels nedadors. El recorregut permet al públic fer el seguiment visual de la prova per les diferents platges que travessa la prova i de l'arribada a la platja del Miracle.

A les 13.15h s'ha fet el lliurament dels trofeus i medalles, amb la presència de la Consellera d'Esports de l'Ajuntament de Tarragona, M. Elisa Vedrina; el president del Cn Tàrraco, Josep M. Clave,r i el President del Club de Vela Platja Llarga, Abel Perea.

Podeu trobar els diferents resultats en aquests enllaços:
LINK CURSA LLARGA FEDERATS:
http://www.tretzesports.com/resultats_curses3/Index.php?Id=573

LINK CURSA LLARGA OPEN:
http://www.tretzesports.com/resultats_curses3/Index.php?Id=603

LINK CURSA PETITA FEDERATS:
http://www.tretzesports.com/resultats_curses3/Index.php?Id=581

LINK CURSA PETITA OPEN:
http://www.tretzesports.com/resultats_curses3/Index.php?Id=582

Totes les fotos les trobaràs a la nostra pàgina de Facebook.  Fotos realitzades per Silvia Soler. 

 

 

 

 

. CNTàrraco

. CNTàrraco

 

 

 

 

Activitats

Descobreix les nostres activitats dirigides

Degut a la pràctica multidisciplinar de les diferents seccions i activitats, el Club Natció Tàrraco disposa de diferents piscines i espais que cobreixen les necessitats de totes elles.


 

 

 

Esdeveniments

Participa amb nosaltres

El Club Natació Tàrraco organitza diversos esdeveniments al llarg de l'any. Anima't, apunta't i participa.


 

 

 

Cursa Tàrraco La Mina

Maig 2018

 

Arriba la 20ena edició d'aquesta reconeguda CX Cursa Tàrraco - La Mina que aplegarà centenars de participants. Apunta't i gaudeix del recorregut!

 

 

IV Tàrraco Aigües Obertes

9 de setembre de 2018

 

Reserva't el dia! El proper 9 de setembre, t'esperem a les platges de Tarragona!

 

 

24 Hores de Natació

14 i 15 de Setembre 2018

 

Participa a les 24 Hores del Club!! Entrada lliure i gratuïta

 

 

 

Col·laboradors

Entitats i Empreses col·laboradores

Coneix els col·laboradors actius del Club Natació Tàrraco.


 

Ajuntament de Tarragona

Diputació de Tarragona

Mediaframe Producciones S.L.

ASISA

Estudiar es fàcil

Autoescola Sabta

Cambridge English Center

Aquopolis

viascass